Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Covid19: kelionių iš Lietuvos į Prancūziją sąlygos

Sukurta 2021.10.04 / Atnaujinta 2021.11.30 13:55
  Covid19: kelionių iš Lietuvos į Prancūziją sąlygos

  Atvykstant iš šalies, esančios „žaliajame sąraše“ (Prancūzija į jį yra įtraukusi Lietuvą ir visas ES šalis), privaloma pateikti sąžiningumo deklaraciją (pranc. Attestation sur l’honneur), kuria paliudijate, kad nejaučiate COVID-19 simptomų, ir, kiek jums žinoma, nebuvote kontakte su patvirtintu COVID-19 atveju per pastarąsias 14 d. iki jūsų išvykimo.  

  Sąžiningumo deklaracijos forma keliaujantiems iš „žaliojo sąrašo“ šalių:
  prancūzų kalba
  anglų kalba

  Vakcinuotiems asmenims* (bei su vakcinuotais suaugusiais keliaujantiems nepilnamečiams iki 12 m.), atvykstantiems į žemyninę Prancūziją (pranc. France métropolitaine), netaikomi jokie apribojimai.

  * Vakcinacijos įrodymas galiojantis, jei nuo pilnos vakcinacijos praėjo:

  • 7 dienos po antrosios „Pfizer“, „Moderna“, „AstraZeneca“ (arba „Vaxevria“ ir „Covishield“) dozės;
  • 4 savaitės po vienos dozės vakcinos („Johnson & Johnson“);
  • 7 dienos po vienos dozės asmenims, persirgusiems Covid-19.

  Svarbu: pripažįstamos tik Europos Medicinos agentūros (EMA) pripažintos vakcinos: „Pfizer“ („Comirnaty“), „Moderna“, „AstraZeneca“ („Vaxzevria“), „Johnson & Johnson“ („Janssen“) arba „AstraZeneca“ („Covishield“).

  Nevakcinuotiems asmenims

  Nevakcinuotiems vyresniems nei 12 m. keleiviams būtina pateikti neigiamą PGR arba antigenų testą, atliktą ne anksčiau kaip 24 val. iki skrydžio.

  Covid-19 persirgusiems asmenims

  Covid-19 persirgusiems asmenims reikia pateikti pasveikimo liudijimą, išduotą daugiau nei prieš 11 dienų ir mažiau nei prieš 6 mėnesius iki atvykimo į Prancūziją. 

  Reikalavimas dėl neigiamo Covid-19 testo nėra taikomas: pasienio gyventojams (kelionėms iki 30 km nuo gyvenamosios vietos 24 val. laikotarpiui), skubioms profesinėms kelionėms, dėl kurių skubumo ar dažnumo nėra galimybės atlikti testo.

  Asmenys, pageidaujantys pasinaudoti šiomis lengvatomis, privalo  pateikti kelionės priežastį patvirtinančius dokumentus.

  Tarptautinio transporto darbuotojų atvykimas į Prancūziją ir toliau neribojamas.
  Platesnė informacija prancūzų ir anglų k. čia.
  Speciali pažyma tarptautinio transporto darbuotojams (anglų k.). 

  Nepriklausomai nuo atvykimo šalies, jei atvykus į Prancūziją pastebimi COVID-19 simptomai, keleivis bus karantinuojamas.

  Covid-19 apribojimai Prancūzijoje

  Pagal Prancūzijoje šiuo metu galiojančius apribojimus, „sveikatos pasą“ (pranc. pass sanitaire) privaloma pateikti tarpmiestinių traukinių, autobusų, vidinių skrydžių keleiviams, muziejų, pramogų parkų, didžiųjų prekybos centrų, kavinių, restoranų lankytojams ir t. t. Plačiau apie Prancūzijoje taikomas priemones informuojama čia.

  Prancūzijos užjūrio teritorijos (DOM-TOM)

  Atkreiptinas dėmesys, kad keliaujantiems į  Prancūzijos užjūrio teritorijas (DOM-TOM) galioja specifinės sąlygos. Platesnė informacija prancūzų ir anglų k. čia.

  Išsami informacija apie reikalavimus atvykstantiems į  Prancūziją ir išvykstantiems iš Prancūzijos: 

  prancūzų kalba ir anglų kalba

  Siekiant riboti COVID-19 viruso plitimą uždarose viešose erdvėse ir viešajame transporte privaloma dėvėti kvėpavimo takų apsaugos priemones (kaukes). 

  Platesnė informacija dėl COVID-19 sąlygų Prancūzijoje:

  prancūzų kalba ir anglų kalba 

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha