Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PRANCŪZIJOS RESPUBLIKOJE, MAROKO KARALYSTEI, MONAKO KUNIGAIKŠTYSTEI IR TUNISO RESPUBLIKAI

Adresas: 22, bd de Courcelles, 75017 Paris, FRANCE

plačiau »

Tel. +33 1 40 54 50 50, +33 1 40 54 50 51
Faksas +33 1 40 54 50 75, +33 1 40 54 50 65
El. paštas

Jaunųjų lietuvių dizainerių kūriniai pristatomi Paryžiaus dizaino savaitėje

Sukurta 2017.09.12 / Atnaujinta 2017.09.12 18:02
  	Jaunųjų lietuvių dizainerių kūriniai pristatomi Paryžiaus dizaino savaitėje

  Rugsėjo 9-13 d. lietuviškam dizainui dedikuotas parodų ciklas „Design Lithuania“ antrus metus iš eilės pristatomas Paryžiuje dizaino savaitėje.

  Didelio publikos dėmesio kasmet sulaukianti dizaino meno mugė vyksta įvairiose Paryžiaus vietose, o jaunųjų talentingų dizainerių kūryba paprastai kasmet pristatoma įspūdingos architektūros pastate, įsikūrusiame ant Senos upės kranto (Les Docks Cité de la Mode et du Design, www.citemodedesign.fr/la-cite-en).

  Lietuvos dizaino forumas, bendradarbiaudamas su Lietuvos ambasada Prancūzijoje, renginio lankytojus kviečia apsilankyti atskirame mūsų šalies stende bei susipažinti su penkiolikos lietuvių dizainerių kūriniais, atspindinčiais naujausias dizaino tendencijas. Lietuvių dizaino stende pristatomi įvairūs autoriniai mados, tekstilės dirbinai bei interjero išskirtiniai objektai, keramikos kūriniai ir t.t.

  Šių metų ekspozicijoje Paryžiuje Lietuvos stendas pasakoja apie ypatingą sąryšį su gamta – iš jos kylantį įkvėpimą, formas, natūralias medžiagas, kvapus ar skonius. Iš medžių žievių pagaminti indai, natūralaus bičių vaško žvakės, duonos raugu marginta keramika, mitinių pasakų būtybių raštai ar gintarinis kaleidoskopas – tai tik dalis eksponatų, su kuriais kviečiami susipažinti parodos lankytojai.

  Paryžiuje pristatomi šie lietuvių autoriai: Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė, Evelina Kudabaitė, Vita Vaitiekūnaitė, Alma Galinskaitė, Žilvinas Stankevičius ir kt. Šių metų ekspozicija – tarsi nedidelė užuomina į 2018 metų renginius Paryžiuje, kuomet minint Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį, lietuviškas dizainas sugrįš į Prancūzijos sostinę su kur kas platesne ekspozicija.

   

  Lietuvių dizaino pristatymą Paryžiuje organizuoja Lietuvos dizaino forumas, bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros atašė Prancūzijoje. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros ministerija.

  Naujienlaiškio prenumerata