Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Kvietimas į Šarūno Barto fotografijų parodos atidarymą vasario 1 d. Paryžiuje

Sukurta 2016.01.22 / Atnaujinta 2016.01.25 11:46
  Kvietimas į Šarūno Barto fotografijų parodos atidarymą vasario 1 d. Paryžiuje

  Maloniai kviečiame į lietuvių režisieriaus Šarūno Barto fotografijų parodos „Few of Them“ atidarymą Paryžiaus meno galerijoje „Le Passage de Retz“ (9, rue Charlot 75003 Paris), kuris vyks š.m. vasario 1 d. 18 val.

  Parodos metu bus eksponuojamas ką tik „Filigranes Editions“ išleistas fotografijų albumas kartu su Š. Barto poezija  anglų-prancūzų kalbomis.

  Parodos atidaryme dalyvaus ir Šarūnas Bartas.

  Paryžiaus galerija „Le Passage de Retz“ pristatys  50 dar niekur nerodytų lietuvių kino režisieriaus Šarūno Barto fotografijų. Tai bus pirmoji kino režisieriaus fotografijų paroda, eksponuojama užsienyje, kurią inspiravo Paryžiaus George Pompidou meno centre pristatoma Š. Barto kino retrospektyva (2016 m. vasario 5 d. – kovo 6 d.).

  Šarūnas Bartas, gimęs 1964 m. Lietuvoje, kinematografiją studijavęs Maskvos institute, pastatė 8 filmus, kurie  buvo pristatyti žinomiausiuose kino festivaliuose bei teigiamai įvertinti kritikų. Lietuvių kino filmų režisierius debiutavo su trumpo metro „Tofolarija“ (1986 m.), kiek vėliau sekė filmai „Praėjusios dienos atminimui“, „Trys dienos“, „Mūsų nedaug“, „Eurazijos Aborigenas“ ir kt.

  Š. Bartas fotografija pradėjo domėtis nuo jaunų dienų – ši meno šaka ėjo koja kojon su meile kinui. Režisieriaus fotografijose akcentuojami šilti žmonių veidai, griuvėsių melancholija, gamtos peizažai. Fotografijose atsispindi ne tik pusiausvyra tarp pragmatiškumo ir poezijos, kuriančių kadrų originalumo ir magnetizmo, bet ir beveik šamaniškas Š. Barto santykis su gamta ir visa, kas gyva.       

  Fotografijos žiūrovą mintimis nuneš iki Kaliningrado ir Baltijos jūros, atskleis net tik Lietuvos ir Krymo gamtos peizažų ir tylių kaimų grožį, bet ir Sajano kalnų Sibire didybę ir Pietų Maroko dykumos vienatvę.            

  Parodos komisarė – Sonia Voss. Parodą remia Lietuvos kultūros ministerija, Lietuvos ambasada Prancūzijoje, Lietuvos kultūros institutas, „KinoElektron“, „Nature Addicts“, „agnes“ fondai.                                                           

  Papildoma informacija:

  Paroda bus eksponuojama 2016 m. vasario 2 d. – 27 d.
  Visas dienas nuo 10 – 19 val. išskyrus sekmadienį

  Įėjimas nemokamas
  9, rue Charlot 75003 Paris
  www.passagederetz.com

   

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha