Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Paryžiuje mirė dailininkas Pranas Gailius

Sukurta 2015.12.14 / Atnaujinta 2015.12.14 10:28
  Paryžiuje mirė dailininkas Pranas Gailius

  Gruodžio 12 d., eidamas 88 metus, Paryžiuje mirė Lietuvos ir Prancūzijos tapytojas, grafikas Pranas Gailius.

  Pranas Gailius buvo vienas kūrybingiausių ir originaliausių lietuvių išeivijos dailininkų, išsiskiriantis savo talentu ir įvairiapuse kūryba, jo kūriniuose dažnai jaučiama lietuviška pasaulėjautos dvasia, atskleidžiama savita, modernia forma. Dailininkas yra sukūręs įvairiausių meno kūrinių ciklų. Ypač įspūdingi dailininko grafikos kūriniai – originalios autorinės „dailininko knygos“, kurtos daugiausia pagal poezijos kūrinius. parodų. Praną Gailių ypatingai įkvėpė Oskaro Milašiaus poezija, pagal tai jis sukūrė keletą kūrinių ciklų „Jūra“, „Saulė“.

  Gimęs Mažeikiuose, vos šešiolikos metų karo metu atsidūręs Strasbūre, Pranas Gailius pradėjo kūrybinį kelią Prancūzijoje. Ten įstojo į dailės mokyklą, vėliau – 1950 m. – išvyko į Paryžių, kur iškart buvo priimtas į garsėjančio modernisto Fernando Ležė studiją. Vėliau, Vytauto Kasiulio paskatintas, jis dar mokėsi Aukštojoje nacionalinėje dailės mokykloje (Ecole Nationale Supérieure des Beaux-Arts). Jau 1955 m. įvyko pirmoji autorinė jo kūrybos paroda Paryžiuje, pasipylė geri atsiliepimai ir dailininką pastebėjo kitos galerijos. Jo vardas Pranas tapo meniniu slapyvardžiu. Parodos buvo surengtos Berlyne, Miunchene, Štutgarte, Čikagoje, Tokijuje, Ženevoje, Liuksemburge, Geteborge ir kitur. Lietuvoje dailininkas taip pat yra surengęs keletą svarbių parodų.

  Š.m. balandžio 29 d. Lietuvos ambasada Paryžiuje, bendradarbiaudama su Oskaro Milašiaus kūrybos mylėtojų draugija, surengė tapytojo Prano Gailiaus kūrybos pristatymą. Renginio metu Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Dalius Čekuolis Pranui Gailiui įteikė garbingą Lietuvos užsienio reikalų ministerijos apdovanojimą „Lietuvos diplomatijos žvaigždę“.

  Lietuvos ambasada Prancūzijoje reiškia nuoširdžią užuojautą dailininko Prano Gailiaus artimiesiems.

   

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha