Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

„Pilietybė“ – pilietiškos minties erdvė Lietuvai ir diasporai

Sukurta 2021.04.08 / Atnaujinta 2021.04.09 17:32
   „Pilietybė“ – pilietiškos minties erdvė Lietuvai ir diasporai

  2021 m. balandžio 1 d. Prieš 2020 metų LR Seimo rinkimus suburta diasporos pilietinės iniciatyvos „MūsųMetas DABAR“ viešųjų ryšių komanda, pasibaigus rinkimams, neišsiskirstė ir buriasi naujam projektui. „Pilietybė“ – iškalbingas jau veikiančios paskyros socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „LinkedIn“ pavadi-nimas, artimiausiomis savaitėmis žada virsti į pilietiškos minties interneto portalą Pilietybė.lt.

  Tokiam sprendimui penkiųžmonių komandą įkvėpė vertybinė bendrystė ir sėkminga veikla, kurios rezultatai buvo įvertinti Viešųjų ryšių konkurso „PR Lapės“ apdovanojimu.

  „Projektas „Pilietybė“ yra dedikuota informacinė erdvė. Jos tikslas – pilietybės tematikos aktualizavimas ir pilietiškumo ugdymas diasporoje ir Lietuvoje. Siekiame, kad pilietiškumas taptų kasdiene, ne vien progine ar priešrinkimine, tema.Esame pasiruošę bendradarbiauti su visomis suinteresuotomis organizacijomis, žinia-sklaidos priemonėmis bei pavieniais aktyvistais, tikinčiais, kad pilietinė branda padeda vienyti Tautą ir kuria saugesnę Lietuvą pasaulyje“, – sako projektą įgyvendinančios VšĮ „LT Diaspora“ vadovė Lina Dusevičienė.

  „Pilietybė“ komandos nariai yra gerai žinomi diasporos veiklos lauke. Ekonomikos profesorius Dr. Rimvydas Baltaduonis (JAV) yra JAV lietuvių bendruomenės tarybos narys, „Mūsų Metas DABAR“ iniciatorius ir buvęs Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) valdybos narys. Profesionaliosios diasporos telkimo ir įveiklinimo projektų koordinatorė Lina Dusevičienė (Lietuva) yra ilgametė tarptautinio lietuvių profesionalų tinklo „Glo-bal Lithuanian Leaders“ bendradarbė. Žurnalistė ir visuomenininkė Daiva Lapėnaitė (Italija) yra Italijos lietu-vių bendruomenės apylinkės Sardinijoje pirmininkė. Prekiniųženklų strategas Vaidas Matulaitis (Estija) yra PLB valdybos narys, buvęs Estijos lietuvių bendruomenės pirmininkas. Lituanistinio švietimo ekspertė Dona-ta Simonaitienė (Airija) – lituanistinės mokyklos Airijoje vadovė ir PLB Švietimo komisijos narė.

  Komandos video prisistatymas: https://youtu.be/jhfzGjCkmDc

  Pagrindinė projekto „Pilietybė“ misija – jungti Lietuvą ir jos diasporą pilietybės ir pilietiškos minties pagrindu – nuo paso iki pasaulėvokos.

  Naujienlaiškio prenumerata