Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Stiprinamas Lietuvos ir Prancūzijos miestų bendradarbiavimas

Sukurta 2021.02.05 / Atnaujinta 2021.02.05 16:54
  Stiprinamas Lietuvos ir Prancūzijos miestų bendradarbiavimas

  Vasario 5 d. Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas ir konsulas Marijus Dunda lankėsi Fontenblo, kur susitiko su šio miesto meru Frédéric Valletoux, Senos ir Marnos departamento prefekto pavaduotoja Véronique Solère, mero pavaduotoja kultūros ir miestų susigiminiavimo reikalams Judith Reynaud, taip pat kaimyninio Barbizono miesto meru Gérard Taponat ir kitais vietos savivaldos atstovais. 

  Susitikime aptartos Fontenblo ir Trakų frankofoniškų mokyklų bendradarbiavimo ir bendrų projektų turizmo srityje galimybės, Trakų sąsajos su Prancūzija – Užutrakio dvaro parką suprojektavo žymus prancūzų kraštovaizdžio architektas François André. Taip pat kalbėta apie kultūrinius renginius, kurie galėtų sujungti Trakus su Fontenblo. Ypatingas dėmesys skirtas šiame mieste tarpukariu gyvenusio bei amžino poilsio čia atgulusio žymaus lietuvių diplomato ir poeto Oskaro Milašiaus atminimo įamžinimui.

  „Lietuva su Fontenblo jau dabar turi svarbių sąsajų. Tai galėtų būti svarus pagrindas Trakų ir Fontenblo bendradarbiavimui užsimegzti“, – teigė N. Aleksiejūnas. 

  Lietuvos atstovai taip pat apsilankė Fontenblo pilyje, kurioje gimė ir rezidavo Lietuvą su Prancūzija siejantis bendras karalius Henrikas Valua  (Henri III). Susitikime su Paveldo ir kolekcijų direktoriumi David Guillet bei Mecenato ir institucinių ryšių plėtros skyriaus vadovu Guillaume Dinkel aptartos bendradarbiavimo su Trakų istorijos muziejumi galimybės keičiantis gerąja muziejų valdymo, lankytojų pritraukimo ir kolekcijų turtinimo bei pristatymo visuomenei praktika.

  Už 60 km į pietus nuo Paryžiaus įsikūręs Fontenblo miestas visame pasaulyje garsėja XI a. įkurta pilimi, kuri yra viena pagrindinių Prancūzijos turistinių traukos vietų (1981 m. pilis ir ją supantis parkas įrašyti į UNESCO kultūros paveldo sąrašą). Fontenblo pilyje rezidavo Prancūzijos karaliai, XIX a. – Napoleonas Bonapartas.  

  Fontenblo gyvena virš 15 tūkst. gyventojų, miestą supantys brandžių miškų masyvai kadaise buvo Prancūzijos karalių medžioklės plotai, šiuo metu – populiarios rekreacinės zonos.

  XX a. 4 dešimt. Fontenblo gyveno ir kūrė pirmasis Lietuvos atstovas Prancūzijoje, poetas, vertėjas ir metafizikas Oskaras Milašius. 1939 m. jis buvo palaidotas senosiose Fontenblo kapinėse. 1975 m. viena iš miesto aikščių buvo pavadinta O. Milašiaus vardu. 2019 m. Fontenblo mediatekos ir kultūros centro „Charité Royale“ sode buvo atidengta lietuvių skulptoriaus Klaudijaus Pūdymo sukurta O. Milašiaus skulptūra.

  Naujienlaiškio prenumerata