Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Strasbūre paminėtas Elzaso-Lietuvos asociacijos trisdešimtasis jubiliejus

Sukurta 2021.11.12 / Atnaujinta 2021.11.12 18:47
   Strasbūre paminėtas Elzaso-Lietuvos asociacijos trisdešimtasis jubiliejus
   Strasbūre paminėtas Elzaso-Lietuvos asociacijos trisdešimtasis jubiliejus
   Strasbūre paminėtas Elzaso-Lietuvos asociacijos trisdešimtasis jubiliejus

   Lapkričio 10-11 d. Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas lankėsi Strasbūre, kur dalyvavo šiame mieste 1991 m. įkurtos Elzaso-Lietuvos asociacijos trisdešimtmečio paminėjimo ceremonijoje.

   „Jūsų asociacija yra unikali – sukurta po Sausio 13-osios įvykių Lietuvos laisvei palaikyti, vėliau per 30 metų sugebėjo sukurti labai gilų ryšį tarp Lietuvos ir Elzaso regiono kultūrinėje, švietimo ir ekonominėse srityse“, – sveikinimo kalboje pažymėjo N. Aleksiejūnas.

   Nuo pat savo įkūrimo 1991 m. Elzaso ir Lietuvos asociacija aktyviai prisideda prie Lietuvos ir Prancūzijos kultūrinių, ekonominių ir švietimo ryšių plėtojimo. Viena pagrindinių asociacijos veiklų – bendradarbiaujant su Roberto Šumano fondu rengiamas  leidinys „Cahiers Lituaniens“  apie Lietuvos istoriją, meną, kalbą ir literatūrą bei Lietuvos ryšius su Prancūzija Šis prancūzų kalba leidžiamas periodinis žurnalas supažindina Prancūzijos visuomenę su lietuvių kultūros, istorijos, meno ir politikos aktualijomis, pristato lietuvių literatūros kūrinius bei vertimus.

   Elzaso ir Lietuvos asociacijos įkūrėjas ir ilgametis prezidentas – Philippe Edel, 2016 m. už nuopelnus Lietuvai apdovanotas aukščiausiu Lietuvos kultūros ministerijos apdovanojimu – ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Ph. Edel ypatingai domisi ir tyrinėja istorinius Lietuvos ir Elzaso ryšius. 2015 m. pasirodė jo knyga „Louis Henri Bojanus. Le savant de Vilnius“, skirta žymiam XIX a. zoologui ir anatomui, Vilniaus universiteto profesoriui, šiuolaikinio veterinarijos mokslo kūrėjui ir gyvulių anatomijos Lietuvoje pradininkui Liudvikui Henrikui Bojanui.

   Vizito metu Lietuvos ambasadorius kartu su asociacijos prezidentu bei Lietuvos Respublikos nuolatiniu atstovu prie Europos Tarybos ambasadoriumi Andriumi Namavičiumi Strasbūro šiaurinėse kapinėse pagerbė žymios lietuvių pedagogės, filosofijos daktarės, vienos iš Pasaulio moterų sąjūdžio įkūrėjų, Pasaulio lietuvių katalikių organizacijų sąjungos veikėjos Veronikos Karvelienės-Bakšytės atminimą. Jos antkapinio paminklo autorius – žymus lietuvių skulptorius Antanas Mončys. Delegacija taip pat apsilankė Strasbūro Orangerie parke, kur Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio proga buvo pasodintas lietuviškas ąžuoliukas.

   Platesnė informacija apie Elzaso-Lietuvos asociacijos veiklą www.cahiers-lituaniens.org/alsace_lituanie

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha