Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Svarbi informacija planuojantiems keliauti į Lietuvą iš Prancūzijos nuo rugpjūčio 18 d.

Sukurta 2020.08.18 / Atnaujinta 2020.08.18 18:50
  Svarbi informacija planuojantiems keliauti į Lietuvą iš Prancūzijos nuo rugpjūčio 18 d.

  Nuo 2020 m. rugpjūčio 18 d. į Lietuvą atvykti leidžiama visiems Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės piliečiams ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantiems asmenims, tačiau atvykę iš tų šalių, kur sergamumas COVID-19 infekcija viršija 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų ribą, turės 14 dienų praleisti izoliacijoje.

  Užsieniečiai, atvykdami į Lietuvos Respubliką iš Prancūzijos ir kitų paveiktų šalių (kuriose COVID-19 infekcija siekia 25 atvejus 100 tūkst gyventojų), privalės turėti ne vėliau kaip per paskutines tris paras atlikto koronaviruso infekcijos tyrimo neigiamą atsakymą, šiems asmenims 14 dienų izoliacija yra privaloma.  

  Lietuvos piliečiai ir Lietuvoje teisėtai gyvenantys asmenys, atvykę iš šalių, įtrauktų į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašą, jei valstybėje, iš kurios atvyko arba per kurią keliavo, sergamumas per pastarąsias 14 kalendorinių dienų viršijo 25, privalo turėti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu prieš atvykstant į Lietuvą atliktą koronaviruso tyrimą ir gautą neigiamą atsakymą arba per 24 valandas nuo atvykimo į Lietuvą kreiptis į Karštąją liniją 1808 arba kitą koronaviruso infekcijos tyrimus atliekančią įstaigą, išskyrus sveikatos apsaugos ministro įsakyme numatytąsias išimtis.

  Atvykstantys oro ar jūrų transportu, yra registruojami jiems dar nepalikus oro ar jūrų uosto teritorijos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojų, o atvykstantys žemės transportu yra įpareigoti ne vėliau kaip per 12 valandų nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką momento užsiregistruoti, pateikdami savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui: https://bit.ly/3ijAXEA

  Labiausiai paveiktų valstybių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse.

  Aktualų paveiktų šalių sąrašą galite rasti čia: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/atnaujintas-paveiktu-saliu-sarasas-griezteja-atvykusiuju-kontrole

   

  Platesnė informacija:

  https://koronastop.lrv.lt

  http://sam.lrv.lt

  https://urm.lt/urm-informacija-keliaujantiems

  Naujienlaiškio prenumerata