*alt_site_homepage_image*
lt
fr

Informacija dėl Paryžiaus vasaros olimpinių ir paralimpinių žaidynių

Informacija dėl Paryžiaus vasaros olimpinių ir paralimpinių žaidynių

Artėjant 2024 m. Paryžiaus olimpinėms ir paralimpinėms žaidynėms, Lietuvos ambasada Prancūzijoje atkreipia Lietuvos piliečių, kurie žaidynių metu bus Prancūzijoje, stebės sporto varžybas, dėmesį.  

Apie renginį

Paryžiaus olimpinės žaidynės vyks 2024 m. liepos 26–rugpjūčio 11 d., paralimpinės žaidynės – rugpjūčio 28–rugsėjo 8 d.  Paryžiuje laukiama 13,5 mln. žiūrovų, 15 000 sportininkų, organizatoriams talkins ir 45 000 savanorių. Varžybos vyks 9-iuose Prancūzijos miestuose (Paryžiuje, Marselyje, Bordo, Nicoje, Lilyje, Nante, Lione, Šatoru, Sent Etjene) ir Prancūzijos užjūrio teritorijoje Taityje.

Svarbu:

Dėl planuojamo išaugsiančio turistų, sportininkų ir oficialių užsienio valstybių delegacijų srauto bus maksimaliai sustiprintas saugumas visoje Prancūzijos teritorijoje. Lietuvos ambasada Prancūzijoje Lietuvos piliečiams, ketinantiems vykti į Prancūziją, primena:

Kelionės dokumentai:

  • Vykdami į Prancūziją įsitikinkite, jog turite galiojančius asmens dokumentus – Lietuvos piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę. Pasitikrinkite dokumentų galiojimo datas ir įsitikinkite, jog asmens dokumentai galios visos Jūsų viešnagės Prancūzijoje metu. Dokumentus atsinaujinti galite Lietuvos migracijos tarnybose.
  • Atkreipkite dėmesį, jog nepilnamečių asmenų asmens dokumentai galioja trumpiau.
  • Patartina turėti asmens dokumento kopiją arba dokumento nuotrauką mobiliajame telefone ar elektroninio pašto paskyroje. Įsitikinkite, kad Jūsų dokumentų kopijos saugomos tinkamai – naudokite patikimus slaptažodžius, dvigubos autentifikacijos priemones arba duomenų saugumą užtikrinančias programėles.
  • Praradus asmens dokumentus rekomenduojama nedelsiant kreiptis į artimiausią policijos įstaigą dėl pažymos apie prarastą dokumentą gavimo ir atvykti į Lietuvos Respublikos ambasadą Prancūzijoje dėl laikino kelionės dokumento (asmens grįžimo pažymėjimo, laikino paso) gavimo. Asmens prarastą dokumentą paskelbti negaliojančiu taip pat galima internetu, naudojantis elektroninių migracijos paslaugų sistema.
  • Primygtinai rekomenduojame pasirūpinti Jūsų poreikius atitinkančiu kelionių draudimu, kuris ligos, nelaimingo atsitikimo, vagystės ar kito draudiminio įvykio atveju kompensuotų kelionės metu patirtus nuostolius ir prireikus padengtų medicininės repatriacijos į Lietuvą išlaidas.
  • Rekomenduojame atsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ (AppStore arba GooglePlay), kurioje rasite nuolat atnaujinamas kelionių rekomendacijas kelionės užsienyje metu.

Saugumas:

  • Siekiant užtikrinti saugumą žaidynių metu ypatingas dėmesys Prancūzijoje bus skiriamas oro uostams, jūrų uostams, viešojo transporto stotims, viešajam transportui, masinių susibūrimų zonoms, varžybų organizavimo vietoms. Būkite pasirengę prireikus pateikti asmens dokumentus policijos, muitinės pareigūnams. Taip pat galite būti paprašyti parodyti savo rankinių, kuprinių turinį.
  • Išlikite budrūs ir niekada nepalikite asmeninių daiktų be priežiūros. Ypatingai saugokite asmeninius daiktus, rankines, pinigines ir dokumentus masinio susibūrimo vietose, šalia turistų gausiai lankomų objektų.
  • Kelionės metu visas reikalingas lėšas laikykite ne vienoje vietoje bei skirtingais pavidalais (grynieji pinigai, banko kortelės). Vienoje vietoje su banko kortele nelaikykite jos PIN kodo, banko prisijungimo kodų kortelės ar kodų generatoriaus.
  • Prieš atvykdami įsitikinkite, jog Jūsų bagaže nėra draudžiamų daiktų, pasitikrinkite, ar gabenami daiktai atitinka muitinės reikalavimus dėl itin griežtai reglamentuojamo maisto produktų, tabako gaminių, vaistų ir alkoholio gabenimo.

Transportas:

  • Aplink Paryžiaus olimpinių žaidynių vietas renginių metu bus nustatyta mėlynoji ir raudonoji zonos. Mėlynojoje zonoje (pranc. périmètre bleu) bus ribojamas, o raudonojoje zonoje (périmètre rouge) draudžiamas transporto priemonių eismas, išskyrus asmenims, turintiems teisėtą priežastį įvažiuoti į teritoriją (vietiniai gyventojai) ir atitinkamai valstybės institucijų suteiktą šią teisę įrodantį QR kodą. Pėstiesiems, dviratininkams, keliaujantiems viešuoju transportu šiose zonose judėti nebus draudžiama. Raudona ir mėlyna zonos bus aktyvuojamos likus 2,5 val. iki pirmojo dienos renginio ir galios 1 val. po paskutinio dienos renginio. Pasibaigus renginiams transporto priemonių judėjimas šiose zonose bus atnaujinamas.
  • Žaidynių metu Paryžiuje keisis viešojo transporto maršrutai ir tvarkaraščiai, kai kurios stotelės bus nepasiekiamos viešuoju transportu. Suplanuokite savo kelionės maršrutą iš anksto: Interaktyvus poveikio transportui žemėlapis.

Kitos saugumo priemonės:

  • Primygtinai rekomenduojame bilietus į varžybas pirkti tik iš oficialių platintojų.
  • Rekomenduojame neviešinti asmens dokumentų ir bilietų nuotraukų socialiniuose tinkluose, nes juose esančia informacija gali pasinaudoti sukčiai.
  • Prancūzijos institucijos itin griežtai saugos varžybų vietų teritoriją, olimpinį kaimelį, į kai kurias vietas patekti bus galima tik su specialiais leidimais.
  • Taip pat bus taikomos itin griežtos kovos su dronais priemonės. Primygtinai raginame nesivežti dronų ir nenaudoti jų viešnagės Prancūzijoje metu, nes draudžiama tai daryti gyvenamosiose teritorijose, žmonių susibūrimo vietose.
  • Renginių metu leidžiama naudoti tik fotoaparatus su mažesniu nei 20 cm objektyvu ir tik asmeninėms nuotraukoms daryti. Draudžiama naudoti asmenukių lazdas ir daryti vaizdo įrašus.
  • Renginių metu draudžiama įsinešti profesionalią fotografavimo ir filmavimo įrangą, didelį triukšmą keliančius daiktus, lazerius, asmenines transporto priemones (paspirtukus, dviračius), didelių gabaritų bagažą, ginklus, šalmus ir bet kokius radijo ryšio blokavimo prietaisus. Taip pat draudžiama įsinešti alkoholinius gėrimus, naminius gyvūnus, aštrius daiktus, plakatus su religinio, politinio ar komercinio turinio žinutėmis, vėliavas, didesnes nei 1x2 m, bei vėliavas ir kitą simboliką šalių, nedalyvaujančių olimpinėse žaidynėse. Skelbiamas draudžiamų objektų sąrašas.
  • Leidžiama turėti tik 0,75 litro talpos vandens butelius (jei vanduo nėra stiklinėje taroje ar skardinėje), tačiau įeinant į renginio vietą visi skysčiai bus tikrinami. Saugumo patikros metu gali būti paprašyta atsigerti Jūsų atsinešto skysčio.
  • Žaidynių metu visoje Prancūzijos teritorijoje griežtai draudžiamas elektromagnetinių trikdžių įrangos, galinčios trikdyti arba užkirsti kelią elektroninių ryšių signalams, naudojimas. 
  • Daugiau praktinės informacijos dėl patekimo į Olimpinių žaidynių renginius ieškokite šioje nuorodoje.

Konsulinė pagalba:

  • Prireikus konsulinės pagalbos Lietuvos piliečiai gali kreiptis į Lietuvos ambasadą Prancūzijoje adresu 22, bd de Courcelles, 75017 Paryžius, tel. +33 1 40 54 50 51, el. paštas fr@urm.lt. Lietuvos ambasados ne darbo laiku Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu pilieciai@urm.lt.

Ambasados naujienas galite sekti svetainėje ir Facebook.