*alt_site_homepage_image*
lt
fr

Naujienos

RSS

Europos dieną Paryžiuje atidaryta paroda apie Europos kultūros sostinę Kauną

Minint Europos dieną, gegužės 9-ą Paryžiaus 17-o rajono merijoje atidaryta Kauno – šiųmetinės Europos kultūros sostinės – modernizmo architektūros paroda. Joje pristatomos lietuvių fotografo, kauniečio Martyno Plepio fotografijos.

,,Simboliška, jog šių metų Europos kultūros sostinė Kaunas Europos dieną prisistato Paryžiuje – ES Tarybai pirmininkaujančios Prancūzijos sostinėje“, – kreipdamasis į susirinkusius vakaro svečius – Paryžiaus vietos savivaldos, valstybinių institucijų, diplomatinio korpuso, verslo, kultūros, žiniasklaidos atstovus ir Paryžiaus lietuvių bendruomenės narius – pažymėjo Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas.

Vakaro dalyvius taip pat pasveikino Paryžiaus 17-o rajono meras Geoffroy Boulard bei Kauno vicemeras Mantas Jurgutis.

Atidaryme dalyvavo buvęs ilgametis Grenoblio, nuo 1997 m. susigiminiavusio su Kaunu, meras Michel Destot su sutuoktine Marie Destot, Grenoblio-Kauno susigiminiavimo komiteto nare.

Parodą organizavo Lietuvos ambasada Prancūzijoje ir Paryžiaus 17-o rajono merija bendradarbiaujant su Kauno miesto savivaldybe ir ,,Kaunas 2022“.

Kauno modernizmo architektūra šiuo metu pretenduoja į UNESCO Pasaulio Paveldo sąrašą. Parodoje eksponuojamos specialiai šiai svarbiai paraiškai skirtos M. Plepio nuotraukos, tuo pačiu iliustruojančios šiuolaikinio fotografo santykį su gimtuoju miestu.

Paroda Paryžiuje veiks iki gegužės 30 d.

Praktinė informacija:
Mairie du 17ème arrondissement de Paris
16-20 rue des Batignolles, 75017 Paris
I-V 8:30-17 val.
VI 9:00-12:30 val.
Platesnė informacija: https://bit.ly/3kNe282