Lietuvos ambasadoje Paryžiuje atidaryta Ludo Segers fotografijų paroda
Birželio 24 d. Lietuvos ambasadoje Paryžiuje atidaryta fotografo, žurnalisto, ,,LRT“ bendradarbio Ludo Segers fotografijų paroda ,,Nuo čia iki Vilniaus“ (pranc. D’ici à Vilnius), kurioje pristatomi fotomeninko objektyvo užfiksuoti įspūdingi Prancūzijos ir Lietuvos miestų, jų gyventojų ir gamtos vaizdai, tarp kurių – Paryžius, Vilnius, Trakai.
„Ludo yra daugiau nei fotografas, jo nuotraukose galime įžvelgti filosofiją, muziką, istoriją, kultūrinį tiltą tarp Lietuvos ir Prancūzijos“, – kreipdamasis į gausiai susirinkusią publiką pažymėjo Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas. Sveikinimo žodį taip pat tarė menotyrininkė, parodų kuratorė Jolita René, Prancūzijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Emilija Pundziūtė-Gallois, galeristas Gilles Morinaux.
Vakaro metu skambėjo dueto ,,Nida“ – fleitininkės Miglės Astrauskaitės (Paryžiaus opera) ir violončelininko Jordan Costard (Limožo opera) – pasirodymas.
2020 m. Ludo Segers dalyvavo Lietuvos ambasados Prancūzijoje inicijuotoje virtualioje kolektyvinėje foto parodoje „Paryžius – Vilnius. Išgyventi nenuspėjamą“ (kuratorė J. René). Jo darbuose užfiksuotos dėl visuotinio karantino ištuštėjusios Paryžiaus gatvės, sustojęs didmiesčio rimtas ir įsivyravusi Prancūzijos sostinei visiškai nebūdinga tyla.
Ludo Segers nuotraukose dažnai dera meninė ir dokumentinė fotografija. Jos išduoda kruopštų fotožurnalistikos išmanymą, fiksuoja žmones ir scenas, neretai pagauna netikėtus momentus. Fotografuoti Ludo pradėjo dar mokydamasis vidurinėje mokykloje, kur domėjosi grafika ir menu. Susidomėti spalva, forma ir kompozicija paskatino vienas mėgstamiausių meno istorijos mokytojų. Ludo darbus galima pamatyti periodikos leidiniuose, galerijose, parodose ir namų interjeruose visame pasaulyje. Pastaruosius kelerius metus Paryžiuje gyvenantis fotografas taip pat prisidėjo prie Lietuvos ambasados Prancūzijoje veiklos užfiksuodamas svarbiausius renginius ir vizitus.