Paryžiuje - Mūzos Rubackytės koncertas „Džiaugsmas ir šviesa“
Šių metų spalio 11 dieną Paryžiuje, vienoje žymiausių Paryžiaus koncertinių salių „Salle Gaveau“ įvyko pianistės Mūzos Rubackytės solinis koncertas.
Lietuvos ambasada Prancūzijos Respublikoje kartu su Lietuvos atstovybe prie UNESCO į koncertą sukvietė gausų būrį Prancūzijos kultūros bendruomenės atstovų, diplomatų, Paryžiaus kultūros institucijų atstovų bei lietuvių bendruomenės Prancūzijoje narių. Koncerte skambėjo J.S. Bacho, L. van Bethoveno ir F. Listo, M.K. Čiurlionio kūriniai. Įspūdingą koncertinę programą pati pianistė pavadino „Džiaugsmas ir šviesa“. Pasak Mūzos Rubackytės „Pirmoji dalis kupina džiaugsmo ir humoro, su dviem tarantelomis Beethoveno ir Listo, antroji yra kupina dvasinės šviesos“.
Mūza Rubackytė – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, tarptautinį pripažinimą pelniusi pianistė, muzikos pedagogė, prestižinių tarptautinių pianistų konkursų laureatė, nuo 2009 metų Lietuvoje rengiamo Vilniaus fortepijono muzikos festivalio iniciatorė ir meno vadovė.
Pianistė kviečiama koncertuoti garsiausiose pasaulio scenose bei festivaliuose. Šiuo metu Vilniuje, Paryžiuje ir Ženevoje gyvenanti atlikėja nuolat koncertuoja visoje Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje bei Azijoje. Jos svarbiausių gastrolių sąraše – Argentina, Urugvajus, Kolumbija, Peru, Čilė, Meksika, Japonija. M. Rubackytės rečitaliai rengiami garsiose koncertų salėse, tarp jų: Londono „Wigmore Hall“, Bonos „Beethoven Haus“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Briuselio konservatorijoje, Paryžiaus „Salle Gaveau“, Buenos Airių „Teatro Colón“, Rio de Žaneiro „Teatro Municipal“, Tokijo „Casals Hall“, Lenkijos nacionalinėje filharmonijoje, Prahos filharmonijoje, Sankt Peterburgo Imperatoriškojoje kapeloje. M. Rubackytė koncertuoja su įvairiais JAV orkestrais, Santjago „Teatro Municipal“, Egipto operos, Buenos Airių „Teatro Colón“, Singapūro, Malaizijos, Naujosios Zelandijos, Maskvos P. Čaikovskio, Lozanos simfoniniais orkestrais ir kitais kolektyvais.
Spalio 11 d. surengtas Mūzos Rubackytės solinis koncertas neabejotinai buvo puiki proga dar kartą Prancūzijos kultūros ir meno publikai pristatyti vieną iškiliausių Lietuvos muzikos pasaulio asmenybių bei akcentuoti Lietuvos kultūros ir meno pasiekimus.
Vida Gražienė
Kultūros atašė LR ambasadoje Prancūzijoje