Prancūzijos senate paminėtas Baltijos šalių ir Prancūzijos draugystės grupės dvidešimtmetis
Birželio 9 d. Prancūzijos senate surengtas Baltijos šalių ir Prancūzijos draugystės grupės dvidešimtmečio minėjimas.
Renginyje dalyvavo trijų Baltijos šalių ambasadoriai Prancūzijoje: Lietuvos ambasadorė Jolanta Balčiūnienė, Latvijos ambasadorė Sanita Pavluta-Deslandes, Estijos ambasadorius Svenas Jurgensonas ir ilgametis Lietuvos ambasadorius Ričardas Bačkys bei Prancūzijos ir Baltijos šalių draugystės grupės pirmininkas senatorius Denis Badrė, Prancūzijos ir Baltijos šalių draugystės grupės deleguota pirmininkė ryšiams su Lietuva senatorė Elisabeta Lamure, Senato nariai.
Renginio metu buvo pagerbtas Klodas Hurietas, Baltijos šalių ir Prancūzijos draugystės grupės įkūrėjas.
Minėjimo metu perskaitytas Lietuvos Respublikos seimo pirmininkės Janinos Degutienės sveikinimo laiškas, kuriame pabrėžiama Prancūzijos paramos Lietuvai svarba integruojantis į Europos Sąjungą ir NATO, užtikrinant visos Europos saugumą. Seimo pirmininkė išsakė nuostatą, kad Lietuvos Respublikos Seimas ir toliau sieks aktyvaus abiejų valstybių bendradarbiavimo, skatins intensyvius tarpparlamentinius ryšius, o Lietuva ir Prancūzija išliks stiprios partnerės ir Europos Sąjungos viduje, ir už jos ribų.
Lietuvos ambasadorė Jolanta Balčiūnienė pabrėžė, kad šis ne tik Baltijos, bet ir kitoms valstybėms svarbus istorinis įvykis neliko užmirštas, kad jis prisimenamas bei minimas Prancūzijoje, šalyje, kurią su Lietuva sieja glaudūs politiniai, ekominiai ir kultūriniai ryšiai.
Baltijos šalių ir Prancūzijos draugystės grupės dvidešimtmečio minėjimą surengė Prancūzijos senato tarparlamentinių ryšių tarp Prancūzijos ir Baltijos šalių draugystės grupė.